NBA: Νέα ήττα για Κουφό και Παπαγιάννη!

Την 33η ήττα στην φετινή σεζόν γνώρισαν οι Κινγκς, μια και ηττήθηκαν 112-107 από τους Χόρνετς στο Σάρλοτ.

Το «συγκρότημα» του Σακραμέντο έπεσε στο 13-33, την στιγμή που οι νικητές ανέβηκαν στο 19-26 στη φετινή αγωνιστική περίοδο στο NBA. Για τους γηπεδούχους κορυφαίοι ήταν οι Ουόλκερ με 26 πόντους και Χάουαρντ, ο οποίος τελείωσε το ματς με double double, έχοντας 14 πόντους και 16 ριμπάουντ.

Για τους «βασιλιάδες», πρώτος σκόρερ ήταν ο Σκαλ Λάμπιζιερ με 23 πόντους, ενώ τον ακολούθησε ο Χέιλντ με 18. Θετική ήταν η παρουσία του Κώστα Κουφού με 10 πόντους, 7 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 λάθος σε 17 λεπτά συμμετοχής, ενώ ο Γιώργος Παπαγιάννης πάτησε το παρκέ για 13 λεπτά και είχε 6 πόντους και ισάριθμα ριμπάουντ.

Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή
Παναθηναϊκός AKTOR: "Πληγώθηκε" από τα λάθη του και από τους διαιτητές και break η Μακάμπι