NBA: Κεραυνοί «έκαψαν» Κουφό και Παπαγιάννη! (videos)

Εύκολη βραδιά είχαν οι Θάντερ απέναντι στους Κινγκς των δύο Ελλήνων σέντερ, επικρατώντας 95-88 και προκάλεσαν την 30η ήττα της ομάδας του Σακραμέντο σε 43 αναμετρήσεις.

Η… παρέα του Ράσελ Ουέστμπρουκ αιφνιδιάστηκε στην αρχή από τους φιλοξενούμενους, αλλά σχεδόν άμεσα κατάφερε να πάρει τα ηνία του αγώνα και τα οποία τα κράτησε εύκολα. Ο γκαρντ των γηπεδούχων ήταν από τους κορυφαίους, σημειώνοντας 19 πόντους, έχοντας παράλληλα 16 ριμπάουντ και 9 ασίστ, όμως, περίπου τρία λεπτά πριν την ολοκλήρωση του αγώνα, αποβλήθηκε, μια και αντέδρασε έντονα σ’ ένα φάουλ που του έγινε.

Παράλληλα, σημαντική ήταν η παρουσία του Άντονι που τελείωσε το ματς με 20 πόντους και 9 ριμπάουντ, ενώ ο Άνταμς έφτασε στο double double με 13 πόντους και ισάριθμα ριμπάουντ.

Όσον αφορά στους «Βασιλιάδες» ο Κουφός είχε μόλις 5 πόντους αλλά και 4 ριμπάουντ, ενώ ο Παπαγιάννης αγωνίστηκε για μόλις 1 λεπτό. Πρώτος σκόρερ για την ομάδα του Σακραμέντο ήταν ο Χιλντ που σταμάτησε στους 16 πόντους.

Δείτε…

Η ήττα των Κινγκς από τους Θάντερ

Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50
Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους