Απίστευτοι Νικς, κέρδισαν τους Σπερς

Οι Νικς έκαναν κάτι που σπάνια κάνουν. Να παίξουν άμυνα. Κάπως έτσι κέρδισαν τους Σπερς με 94-90. Θετικός ο Κουφός με τους Κινγκς.

Τι και αν ο Καρμέλο δεν ξεκίνησε καλά το ματς; Ο άσος των Νικς τέλειωσε το παιχνίδι με 25 πόντους, ενώ είχε άξιο συμπαραστάτη του τον Ντέρικ Ρόουζ με 18. Η ομάδα του «μεγάλου Μήλου» κράτησε την ομάδα του Γκρεγκ Πόποβιτς κάτω από τους 100 πόντους, παίρνοντας τη μεγάλη νίκη με 94-90 στο «Μάντισον Σκουέρ Γκάρντεν».

Στο άλλο ματς της ημέρας οι Σακραμέντο Κινγκς του Κώστα Κουφού επικράτησαν με 105-99 των Νιου Ορλίνς Πέλικανς. Ο Έλληνας σέντερ αγωνίστηκε για 15:28 λεπτά πετυχαίνοντας 4 πόντους, ενώ μάζεψε και 7 ριμπάουντ και μοίρασε 1 ασίστ.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ

Μινεσότα Τίμπεργουλβς - Σικάγο Μπουλς 117-89

Νιου Γιοκ Νικς - Σαν Αντόνιο Σπερς 94-90

Τορόντο Ράπτορς - Ντιτρόιτ Πίστονς 101-102

Σακραμέντο Κινγκς - Νιου Ορλίνς Πέλικανς 105-99

Νιου Γιορκ Νικς - Σαν Αντόνιο Σπερς 94-90

Διπλό τζακ ποτ στο Τζόκερ: Δείτε το ποσό που θα μοιράσει την Κυριακή (19/08)
Μήνυμα σε Αλαφούζο και από το Καστελλόριζο: «Λευτεριά στον Παναθηναϊκό» (photo)
Θα κλαίτε από τα γέλια! Ρεπόρτερ του ΣΚΑΪ έλεγε στον… αέρα για σωβρακοφανέλες! (video)
Serie A: Ενός λεπτού σιγή και μαύρα περιβραχιόνια για τα θύματα της γέφυρας στη Γένοβα