NBA: Τεράστια ανατροπή από τους Raptors (videos)

Το Toronto έκανε το μεγαλύτερο comeback στην ιστορία του στα playoffs, νικώντας την Indiana 102-99.

Πριν ξεκινήσει η τέταρτη περίοδος στον πέμπτο αγώνα της σειράς, οι Καναδοί ήταν πίσω στο σκορ με 13 πόντους (90-77), μέχρι που αποφάσισαν να παίξουν άμυνα!

Οι Raptors με ένα εκπληκτικό επιμέρους σκορ 23-2 στην τρίτη και τέταρτη περίοδο και αναγκάζοντας τους Ινδιάνους να σκοράρουν μόλις 9 πόντους στο τελευταίο δωδεκάλεπτο, πήραν μία τεράστια νίκη ολοκληρώνοντας τη μεγαλύτερη ανατροπή στην ιστορία τους στα playoffs και κάνοντας το 3-2 στη σειρά.

Για το Toronto ο DeRozan ήταν πρώτος σκόρερ με 34 πόντους, ενώ πολύτιμος ήταν ο Biyombo με 10 πόντους και 16 ριμπάουντ! Για την Indiana ο Paul George ήταν μια ομάδα μόνος τους, έχοντας 39 πόντους, 8 ριμπάουντ και 8 ασίστ.