Έκαναν το πρώτο βήμα

Οι Χιτ κέρδισαν στο Μαϊάμι τους Φιλαδέλφεια 76ερς με 97-89 και έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση των playoff.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στην πρώτη περίοδο (31-19), όμως στη συνέχεια οι Χιτ έδειξαν ποιος θα ήταν το αφεντικό του αγώνα και επέβαλαν το ρυθμό τους. Αφού ανέτρεψαν το σκορ μέχρι το ημίχρονο (54-49), αύξησαν κι άλλο τη διαφορά τους στο τρίτο δωδεκάλεπτο (80-69). Στο τελευταίο μέρος οι 76ερς προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά ήταν ήδη αργά και το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο τελικό 97-89. Έτσι, το Μαϊάμι, με ηγέτη το Λεμπρόν που πέτυχε 21 πόντους και μάζεψε 14 ριμπάουντ, πήραν τη νίκη στον πρώτο αγώνα της σειράς.

ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: «Αυτοί μιλούν για ηθική, κουνάνε το δάχτυλο και απαιτούν διώξεις» | Η «απάντηση» Τσατάλη
Παναθηναϊκός για Φατίχ Τερίμ: «Δεν υπάρχει θέμα προπονητή»
Μακάμπι Τελ Αβίβ – Παναθηναϊκός AKTOR: LIVE το Game 3 της σειράς των playoffs της Euroleague
Παναθηναϊκός AKTOR: Στο πλευρό της ομάδας ο Δ. Γιαννακόπουλος