Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς: Πάρτι με Σπερς (video)

Ξεφεύγοντας από τα μέσα του τρίτου 12λεπτου, οι Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς διέσυραν τους Σαν Αντόνιο Σπερς με 111-95 στο «Moda Center».

Ολοκλήρωσαν την πρώτη περίοδο με υπέρ τους 32-16, αλλά οι Τεξανοί απάντησαν με επιμέρους 34-19 στο δεύτερο. Δεν έφτασαν ξανά στο αρχικό +19, αλλά δεν κινδύνευσαν έπειτα από σερί 11-0, με το οποίο προηγήθηκαν με 67-54 στα μέσα της τρίτης περιόδου. Συνολικά έξι παίκτες του Τέρι Στοτς ξεπέρασαν τους δέκα πόντους, αλλά ξεχώρισε ο Ουές Μάθιους με 31, ενώ ο Τζόελ Φρίλαντ (ώμος) έμεινε έξω.

Εν τέλει, οι εκπρόσωποι του Όρεγκον ανέβηκαν στο 37-19 και έριξαν στο 34-23 τους Τεξανούς, που γνώρισαν ήττα σε τέταρτο διαδοχικό ματς της regular season του 2014-15. Από την πλευρά του, ο Τιμ Ντάνκαν πέτυχε τους πρώτους δέκα πόντους της ομάδας του και ολοκλήρωσε τον αγώνα με 20 (9/12 σουτ, 8 ριμπ., 28:29), ενώ ο Ντάνι Γκριν είχε 17.

Άστον Βίλα - Ολυμπιακός, Ελ Αραμπί: «Εδώ με την αξία μας, γεμάτοι προσδοκίες»
Euroleague: Σφυρίζουν το Game 4 του Παναθηναϊκού AKTOR οι διαιτητές του Game 3 του Ολυμπιακού
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Στόχος μας είναι να κερδίσουμε»
Euroleague: Η απάντηση για τις διαιτησίες στα Game 3 των Παναθηναϊκού AKTOR και Ολυμπιακού