Ουάσιγκτον Ουίζαρντς: Εκδίκηση στο Μπρούκλιν με Νενέ (videos)

Εκδίκηση για τη χθεσινή εντός έδρας ήττα τους από τους Μπρούκλιν Νετς πήραν οι Ουάσινγκτον Ουίζαρντς περνώντας με 99-90 από το «Barclays Center».

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες παρέμειναν κοντά στο σκορ, αλλά στο δεύτερο οι «μάγοι» ξέφυγαν αρχικά με διαφορά εννέα πόντων, που εξανεμίστηκε, πριν επανακτήσουν το προβάδισμα χάρη σε επιμέρους 8-2 στα μέσα του τέταρτου 12λεπτου και παραμείνουν μπροστά στο σκορ μέχρι το τέλος του αγώνα, αν και ολοκλήρωσαν την προσπάθειά τους με… 14/27 βολές. Άλλωστε, ο Νενέ με 20 πόντους δέσποσε στην κυριαρχία των «μάγων» μέσα στη ρακέτα «σκορπίζοντας» οποιονδήποτε τον πλησίαζε, ώστε να τον μαρκάρει, ενώ ο Μπράντλι Μπιλ είχε 17 πόντους, εννέα ριμπάουντ και οκτώ ασίστ.

Εν τέλει, η ομάδα του Ράντι Ουίτμαν ανέβηκε στο 28-13 και έριξε στο 17-24 τους Νεοϋορκέζους, που στερήθηκαν εκ νέου των υπηρεσιών του Ντερόν Ουίλιαμς (πλευρά), ενώ ο Λάιονελ Χόλινς άφησε τον Σεργκέι Καράσεφ εκτός του rotation του για δεύτερο διαδοχικό αγώνα της regular season του 2014-15. Στα των σκόρερ, ο Τζάρετ Τζακ «έγραψε» 22 πόντους, ενώ οι Μπρουκ Λόπεζ και Τζο Τζόνσον πέτυχαν από 15.

Μαρία Αριστοτέλους: Βγαίνει νικήτρια στην τεράστια μάχη της
O θρυλικός Ρομάριο γυρίζει στα γήπεδα στα 58 του χρόνια!