Ουάσιγκτον Ουίζαρντς: Εκδίκηση στο Μπρούκλιν με Νενέ (videos)

Εκδίκηση για τη χθεσινή εντός έδρας ήττα τους από τους Μπρούκλιν Νετς πήραν οι Ουάσινγκτον Ουίζαρντς περνώντας με 99-90 από το «Barclays Center».

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες παρέμειναν κοντά στο σκορ, αλλά στο δεύτερο οι «μάγοι» ξέφυγαν αρχικά με διαφορά εννέα πόντων, που εξανεμίστηκε, πριν επανακτήσουν το προβάδισμα χάρη σε επιμέρους 8-2 στα μέσα του τέταρτου 12λεπτου και παραμείνουν μπροστά στο σκορ μέχρι το τέλος του αγώνα, αν και ολοκλήρωσαν την προσπάθειά τους με… 14/27 βολές. Άλλωστε, ο Νενέ με 20 πόντους δέσποσε στην κυριαρχία των «μάγων» μέσα στη ρακέτα «σκορπίζοντας» οποιονδήποτε τον πλησίαζε, ώστε να τον μαρκάρει, ενώ ο Μπράντλι Μπιλ είχε 17 πόντους, εννέα ριμπάουντ και οκτώ ασίστ.

Εν τέλει, η ομάδα του Ράντι Ουίτμαν ανέβηκε στο 28-13 και έριξε στο 17-24 τους Νεοϋορκέζους, που στερήθηκαν εκ νέου των υπηρεσιών του Ντερόν Ουίλιαμς (πλευρά), ενώ ο Λάιονελ Χόλινς άφησε τον Σεργκέι Καράσεφ εκτός του rotation του για δεύτερο διαδοχικό αγώνα της regular season του 2014-15. Στα των σκόρερ, ο Τζάρετ Τζακ «έγραψε» 22 πόντους, ενώ οι Μπρουκ Λόπεζ και Τζο Τζόνσον πέτυχαν από 15.

Πρόγραμμα «ΓΕΦΥΡΑ»: Άγγιξαν τις 4.000 οι αιτήσεις δανειοληπτών με το άνοιγμα της πλατφόρμας
«Ο Μπιέλσα ταιριάζει ιδανικά στην Λιντς»
Πόλο: Πήρε Ίρβινγκ και Γραμματικό ο Ολυμπιακός
Ολυμπιακός: Η προσευχή του Χασάν για τη Βηρυτό και το μήνυμα της ΠΑΕ (video+photo)

Έκρηξη στη Βηρυτό: Τι είναι το νιτρικό αμμώνιο που ισοπέδωσε την πόλη

Ελένη Μενεγάκη: Στην παραλία με τη Μαρίνα - Νέες φωτό από την Άνδρο

Καιρός: Εκτακτη προειδοποίηση του Σάκη Αρναούτογλου για το επόμενο 4ήμερο

Τάσος Τεργιάκης: Δείτε πρώτη φορά την υπέροχη γυναίκα του (Photos)