Ντάλας Μάβερικς: Σκότωσαν τους Ουίζαρντς (videos)

Δημιουργώντας διψήφια διαφορά από το πρώτο 24λεπτο της αναμέτρησης στο «American Airlines Center», οι Ντάλας Μάβερικς διέλυσαν με 114-87 τους Ουάσινγκτον Ουίζαρντς.

Ανέβηκαν άκοπα στο 23-10 με τρίτη διαδοχική νίκη, ενώ οι «μάγοι» απώλεσαν σερί τριών θετικών αποτελεσμάτων και υποχώρησαν στο 22-9. Μάλιστα, ο Νενέ (7 πόντ., 3/4 δίπ., 15:41) αποχώρησε πρόωρα λόγω τραυματισμού στον αστράγαλο, που ίσως κρίθηκε σοβαρότερος, όταν οι Μάβερικς ξέφυγαν με 63-45 στο ημίχρονο χάρη σε επιμέρους 36-21. Παραγωγικά διακρίθηκε ο Μόντα Έλις με 20 πόντους, ενώ οι Τσάντλερ Πάρσονς, Ρίτσαρντ Τζέφερσον και Τσάρλι Βιγιανουέβα «έγραψαν» από 14.

Ακολούθησε με 13 ο Ντιρκ Νοβίτσκι. Από την άλλη, οι Τζον Ουόλ και Κρις Χάμφρις σημείωσαν από 11, ενώ οι Μάρτσιν Γκορτάτ και Μπράντλι Μπιλ από 10. Τέλος αναφέρουμε πως ο Μαρτέλ Ουέμπτερ (3 πόντ., 0/4 σουτ, 14:25) έκανε ντεμπούτο στη regular season του 2014-15 ύστερα από πολύμηνη αποχή εξαιτίας τραυματισμού στη μέση.

Κερδίστε 2 εισιτήρια για το Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ στο Game 2
Πανέτοιμος για το Game 1, κόντρα στην Μπαρτσελόνα, ο Ολυμπιακός
Παναθηναϊκός ΑΚΤΟΡ: Οι διαιτητές του Game 2 με τη Μακάμπι
Νέο σκάνδαλο στην Premier League: Συνελήφθησαν δύο παίκτες για βιασμό και σεξουαλική επίθεση