Σικάγο Μπουλς: Επιβίωσαν με Πέισερς (videos)

Απώλεσαν +21 μέσα στην τέταρτη περίοδο, αλλά οι Σικάγο Μπουλς πέρασαν με 92-90 από το «Bankers Life Fieldhouse» των Ιντιάνα Πέισερς.

Η ομάδα του Φρανκ Βόγκελ ξεκίνησε το τέταρτο 12λεπτο με επιμέρους 23-2 και προηγήθηκε με 84-83, αλλά οι Μπουλς συνήλθαν και ανέβηκαν στο 22-9 με έβδομη διαδοχική νίκη στη regular season του 2014-15, αν και πέτυχαν μόλις 11 πόντους στην τελευταία περίοδο. Από την πλευρά τους, ο Τζίμι Μπάτλερ «έγραψε» 27 πόντους, ο Πάου Γκασόλ 20 και ο Ντέρικ Ρόουζ 17, ενώ ο Κερκ Χάινριχ (οπίσθιος μηριαίος) έμεινε έξω μαζί με τον Νταγκ Μακ Ντέρμοτ (γόνατο).

Από τους Πέισερς, που υποχώρησαν στο 11-21, έλειψαν οι Πολ Τζορτζ (πόδι) και Ίαν Μαϊνμί (πόδι), ενώ στο περιθώριο έμεινε επίσης ο Ντάμιαν Ρούντεζ (ίωση), αν και κρίθηκε ετοιμοπόλεμος. Αντίθετα, ο Σι Τζέι Μάιλς (ίωση) έπαιξε κανονικά και συμπλήρωσε 11 πόντους (4/11 σουτ, 23:47), ενώ ο Τζορτζ Χιλ (11 πόντ., 4/11 σουτ, 24:09) συνέχισε ως βασικός πλέι-μέικερ κουβαλώντας χρονικό περιορισμό. Τέλος, ο Κρις Κόπλαντ σημείωσε 13 πόντους στην τέταρτη περίοδο και συμπλήρωσε 17, αλλά δεν αποδείχθηκε αρκετός για πέμπτο διαδοχικό θετικό αποτέλεσμα της ομάδας του με τους εκπρόσωπους της «πόλης των ανέμων».

NBA: Δραματική πρόκριση των Σίξερς στα playoffs, «ζωντανοί» οι Μπουλς
Εργκίν Αταμάν: «Έφυγε» από τη ζωή ο πατέρας του - Η ανακοίνωση της ΚΑΕ Παναθηναϊκός AKTOR
EOKAN: «Καμία ενημέρωση για θετικό δείγμα ποδοσφαιριστή της Εθνικής Ελλάδας»
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τους αγώνες του Ολυμπιακού και του ΠΑΟΚ