Φίνιξ Σανς: «Ανάσα» με Χόρνετς (video)

Σερί έξι ηττών διέκοψαν οι Φίνιξ Σανς περνώντας με 111-106 από το «Time Warner Cable Arena» των Σάρλοτ Χόρνετς.

Βρέθηκαν πίσω με διαφορά 17 πόντων και ο ο Μαρκίεφ Μόρις (13 πόντ., 6/10 σουτ, 23:30) αποβλήθηκε με δεύτερη τεχνική ποινή κατόπιν συνεχόμενων διαμαρτυριών στους διαιτητές με το σκορ στο 78-71, ενώ ξεκίνησαν την τέταρτη περίοδο στο -5, αλλά οι «ήλιοι» ανέβηκαν στο 13-14. Άλλωστε, ο Αϊσάια Τόμας συμπλήρωσε 23 πόντους (7/13 σουτ) με δύο καθοριστικές βολές στο τέλος του αγώνα, ενώ ο Γκόραν Ντράγκιτς γύρισε στα παρκέ έπειτα από δύο συνεχόμενους παραγκωνισμούς με 20 πόντους (8/17 σουτ, 8 ασ., 37:01).

Παράλληλα, η ομάδα του Μάικλ Τζόρνταν έπεσε στο 6-19 με τέταρτη διαδοχική ήττα, παρά 28 πόντους του Αλ Τζέφερσον και 27 του Κέμπα Ουόλκερ, οι οποίοι «σώπασαν» στα κρίσιμα λεπτά της αναμέτρησης. Ακολούθησε με 13 ο Γκάρι Νιλ, ο οποίος αστόχησε σε τρίποντο, που αποτέλεσε το «κύκνειο άσμα» των Χόρνετς στο αποψινό παιχνίδι, ενώ ο Λανς Στίβενσον (7 πόντ., 3/8 σουτ, 25:00) αποχώρησε προσωρινά λόγω τραυματισμού στη βουβωνική χώρα.

Ολυμπιακός: «Ερυθρόλευκο» το αεροδρόμιο για την υποδοχή των παικτών που «άλωσαν» την Πόλη (vids)
Βαθμολογία UEFA: Δύσκολη η 15η θέση - Μόνο μαθηματικές ελπίδες
Άρης: Χωρίς τέσσερις ολοκληρώνει την προετοιμασία του
Ολυμπιακός: Επική Marca! Έκανε δαφνοστεφανωμένο τον Μεντιλίμπαρ (pic)