Ουάσινγκτον Ουίζαρντς: Διόγκωσαν τα προβλήματα των Καβαλίερς (video)

Τρίτη διαδοχική ήττα γνώρισαν οι Κλίβελαντ Καβαλίερς, καθώς έχασαν με 91-78 στο «Verizon Center» των Ουάσινγκτον Ουίζαρντς.

Για μία ακόμα βραδιά, ο Κέβιν Λοβ (8 ποντ., 3/8 σουτ, 31:16) αντιμετώπισε σημαντικές δυσκολίες μέσα στα επιθετικά συστήματα του Ντέβιντ Μπλατ, ενώ ο Λεμπρόν Τζέιμς χρειάστηκε 21 προσπάθειες εντός παιδιάς, για να φτάσει στους 22 πόντους. Στους 22 πόντους έφτασε και ο Κάιρι Έρβινγκ, αλλά κατατροπώθηκε στο παρκέ, κυρίως στο τρίτο 12λεπτο, από τον Τζον Ουόλ, ο οποίος ολοκλήρωσε την προσπάθειά του με 28 πόντους (12/20 σουτ, 7 ασ., 6 ριμπ., 4 κλεψ.), εκ των οποίων οι 17 σημειώθηκαν στην τρίτη περίοδο, που αποτέλεσε βάση των «μάγων» για την άνοδο στο 8-3.

Παράλληλα, οι Καβαλίερς έπεσαν στο 5-6 εν τη απουσία του Μάθιου Ντελαβέντοβα (γόνατο), ενώ στο πλαίσιο της… απελπισίας του Μπλατ επέστρεψε στο rotation ο Μάικ Μίλερ (3 ποντ., 1/3 τριπ., 15:16) μετά τον παραγκωνισμό του στον προχθεσινό αγώνα με τους Σαν Αντόνιο Σπερς. Από τους «πρωτευουσιάνους» έλειψε ο Μαρτέλ Ουέμπστερ (μέση), ενώ ο Μπράντλι Μπιλ (12 ποντ., 5/10 σουτ, 31:30) αγωνίστηκε ως αναπληρωματικός για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι μετά την επιστροφή στα παρκέ.

ΠΑΟΚ-Μπριζ 0-2: Αξεπέραστο εμπόδιο οι εξαιρετικοί Βέλγοι
ΕΠΟ: «Ουδέποτε ετέθη θέμα θετικού δείγματος διεθνούς ποδοσφαιριστή»
Conference League: Ο Μαρτίνες δε χάνει στα πέναλτι, πρόκριση για Άστον Βίλα!
Άρης – ΑΕΚ: Ατομικό για Μουκουντί και Άμραμπατ | Εκτός οι Λιβάι Γκαρσία, Στάνκοβιτς