Ντένβερ Νάγκετς: «Φρέναραν» Λεμπρόν και Καβαλίερς (video)

Απρόσμενο θετικό αποτέλεσμα με 106-97 στο «Quicken Loans Arena» των Κλίβελαντ Καβαλίερς πήραν οι Ντένβερ Νάγκετς.

Μάλιστα, ο Μπράιαν Σο στηρίχθηκε σε έξι παίκτες μειώνοντας τον χρόνο συμμετοχής των Νέιτ Ρόμπινσον (9 ποντ., 3/7 σουτ, 10:26), Ράντι Φόι (1 ποντ., 0/3 σουτ, 9:48), Ντανίλο Γκαλινάρι (0 ποντ., 0/2 σουτ, 8:12) και Τζαβέιλ Μακ Γκι (2 ποντ., 1/3 σουτ, 8:10), οι οποίοι είναι μακριά από το 100%, ενώ θυμίζουμε πως ο Τζέι Τζέι Χίκσον (γόνατο) αποκλείστηκε. Ωστόσο, οι «σβόλοι» ανέβηκαν στο 3-7 διακόπτοντας σερί τεσσάρων νικών των Καβαλίερς, που υποχώρησαν στο 5-4 εν τη απουσία του Μάθιου Ντελαβέντοβα (γόνατο).

Άλλωστε, ο Τάι Λόουσον πέτυχε 24 πόντους και μοίρασε 12 ασίστ, ενώ ο Άαρον Αφλάλο «έγραψε» 23 πόντους. Ως σύνολο, οι Νάγκετς διατήρησαν το προβάδισμα για σχεδόν ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο, ενώ έφτασαν στο +14 στα μέσα της τέταρτης περιόδου. Από την άλλη, ο Λεμπρόν Τζέιμς είχε 22 πόντους, ενώ οι Κέβιν Λοβ, Κάιρι Έρβινγκ και Ντίον Ουέιτερς σημείωσαν από 20, αλλά δεν αποδείχθηκαν αρκετοί για την ομάδα του Ντέιβιντ Μπλατ.

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα