Φιλαδέλφεια 76ερς: Τελευταία στιγμή ο Άλεν

Λίγα λεπτά πριν την έναρξη του αποψινού ματς των Φιλαδέλφεια 76ερς θα κριθεί η τύχη των Λαβόι Άλεν και Άρνετ Μάλτρι, οι οποίοι έχουν σημειώσει πρόοδο.

Ο μεν αντιμετωπίζει ενοχλήσεις και στο αριστερό γόνατο, πέρα από το γνωστό πρόβλημα στη δεξιά γάμπα, αλλά ελπίζει πως θα επιστρέψει στο σημερινό παιχνίδι (19/01, 03:00) με τους Σικάγο Μπουλς στο «United Center», ενώ λιγότερες ελπίδες παρουσίας έχει ο Μάλτρι (αστράγαλος), ο οποίος δεν έχει παίξει ακόμα μέσα στο 2013-14, όπως επίσης οι Νέρλενς Νόελ (γόνατο) και Τζέισον Ρίτσαρντσον (γόνατο), που είναι δεδομένα εκτός. Από την πλευρά του, ο Μάικλ Κάρτερ-Ουίλιαμς είναι στη διάθεση του Μπρετ Μπράουν και θα συνεχίσει ως βασικός πλέι-μέικερ, αλλά πριν τον αγώνα παραδέχθηκε πως οι συνεχόμενες αλλαγές στην άμυνα των Μαϊάμι Χιτ τον μπέρδεψαν στο χθεσινό ματς.

Από τους Μπουλς, ο Ντέρικ Ρόουζ (γόνατο) είναι στα πιτς, όπως είναι γνωστό, ενώ ο Ντι Τζέι Όγκουστιν υπέστη μικροτραυματισμό στον αστράγαλο κατά τη διάρκεια του τέταρτου 12λεπτου του χθεσινού παιχνιδιού με τους Ουάσινγκτον Ουίζαρντς, αλλά λογικά θα είναι στη διάθεση του Τομ Θίμποντο για το αποψινό ματς. Τέλος, ο Μαρκίς Τιγκ θα είναι στο ρόστερ των εκπρόσωπων της «πόλης των ανέμων» για ένα ακόμα παιχνίδι, αφού εκκρεμεί η επισημοποίηση της ανταλλαγής του στους Μπρούκλιν Νετς.

Λαμία-ΠΑΟΚ 1-1: Πισωγύρισμα και ο τίτλος απομακρύνεται
Ιστιοπλοΐα: Διεκδικούν πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες οι Β. Κοκκαλάνης, Λ. Τσορτανίδης
Ρόμα: Πήρε το «πράσινο φως» για να ξεκινήσει αθλητική δραστηριότητα ξανά ο Εντικά
Super League LIVE: ΑΕΚ – Παναθηναϊκός, Άρης – Ολυμπιακός και Λαμία – ΠΑΟΚ