Χιούστον Ρόκετς: Στο ρελαντί με Σέλτικς (videos)

Πήραν το προβάδισμα στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου και οι Χιούστον Ρόκετς έφτασαν εύκολα στο 101-89 επί των Μπόστον Σέλτικς στο «Toyota Center».

Οι «ρουκέτες» πέτυχαν επιμέρους σκορ 9-2 στην αρχή του τρίτου 12λεπτου και προηγήθηκαν με 52-47. Οι Σέλτικς απέκτησαν πλεονέκτημα άλλη φορά, ούτε έμειναν πίσω με κάποια τεράστια διαφορά, αλλά δεν απείλησαν ουσιαστικά, οπότε υποχώρησαν στο 12-10. Ταυτόχρονα οι Ρόκετς προωθήθηκαν στο 11-11.

Πρωταγωνιστής ήταν ο Τζέιμς Χάρντεν με 10 πόντους, 4 ασίστ και ένα κλέψιμο στην τρίτη περίοδο. Συνολικά είχε 21 πόντους, ενώ ο Γρεγκ Σμιθ συνέβαλε με 20 πόντους από τον πάγκο, από τον οποίο πρόσφεραν σημαντικές ανάσες δύο ακόμα παίκτες του Κέβιν Μακ Χέιλ, Τόνεϊ Ντάγκλας (11 πόντους) και Κάρλος Ντελφίνο (9 πόντους, 3/5 τρίποντα). Αντίθετα, ο Τζέρεμι Λιν περιορίστηκε στους 5 πόντους με 2/6 σουτ, αλλά μοίρασε 7 ασίστ. Πριν από την έναρξη του αγώνα, οι εκπρόσωποι του Χιούστον μετέφεραν τους Τέρενς Τζόουνς και Ντονάτας Μοτιεγιούνας σους Ρίο Γκράντε Βάλεϊ Βάιπερς της D-League.

Αντίστοιχη κίνηση έκαναν και οι Σέλτικς, καθώς ο Φαμπ Μέλο υποβιβάστηκε στους Μάιν Ρεντ Κλος. Στα του ματς, ο Πολ Πιρς έφτασε μεν στους 18 πόντους, αλλά με 5/18 σουτ. Δεκαπέντε πόντους και 13 ασίστ πρόσφερε ο Ραζόν Ρόντο.

Τζορτζίνα Ροντρίγκεζ: Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο στη σάουνα
MMA: Iρανός κλώτσησε ring girl και τον «πλάκωσαν» στο ξύλο οι θεατές!
Παναθηναϊκός AKTOR-Μακάμπι Τελ Αβίβ: Στο «ηφαίστειο» του ΟΑΚΑ το Game 1 των playoffs - Το πρόγραμμα
Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός: Η στιγμή της προσωρινής διακοπής - Έπεσε μπουκάλι στο κεφάλι του Μπέλλου