Σπουδαία νίκη για Μαβς

Σημαντική νίκη επί των Ουίζαρντς πήρε το Ντάλας, κερδίζοντας με 105-99 στην Ουάσινγκτον.

Το ματς ξεκίνησε με το σκορ να είναι στον πόντο, όμως με το τέλος του ημιχρόνου, οι Μάβερικς έφτασαν να προηγούνται με 59-49. Στην τρίτη περίοδο, οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και μείωσαν σε 78-72, όμως δεν κατάφεραν τελικά κάτι περισσότερο. Κορυφαίοι από το Ντάλας ο Τέρι με 25 πόντους, ο Τσάντλερ με 13 ριμπάουντ και ο Κιντ με 14 ασίστ, ενώ από την πλευρά των γηπεδούχων ξεχώρισε ο Γουόλ με 24 πόντους.

Νιγηρία: Νέος ομοσπονδιακός προπονητής ο Φίνιντι Τζορτζ
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: Οι ξέφρενοι πανηγυρισμοί στην Τούμπα – «Το πρωτάθλημα έχει δρόμο» (videos)
Ιταλία: «Άγριο» ξύλο πριν το Τζένοα – Κάλιαρι στη Serie A | Δείτε video
Χάντμπολ: Εκτός έδρας ο πρώτος τελικός του Ολυμπιακού με Βαλούρ για το European Cup