Euroleague, Παναθηναϊκός AKTOR - Ρεάλ Μαδρίτης 78-90: Κατάρρευση και «βασιλική» επικράτηση στο ΟΑΚΑ

Euroleague: Ο Παναθηναϊκός AKTOR πάλεψε στα ίσια τη Ρέαλ Μαδρίτης στο ΟΑΚΑ, ωστόσο, ένα μπλακ άουτ 7 λεπτών στο 3ο δεκάλεπτο, έγειρε την πλάστιγγα υπέρ της Βασίλισσας, η οποία επικράτησε 90-78.

Με τον Κέντρικ Ναν να δείχνει ιδιαίτερα… ορεξάτος στο πρώτο ημίχρονο, ο Παναθηναϊκός AKTOR έδειχνε ικανός για να πάρει τη νίκη απέναντι στους πρωτοπόρους της φετινής Euroleague, ωστόσο, η κατάρρευση επτά λεπτών στο δεύτερο ημίχρονο, έδωσε την ευκαιρία στους «μερέγχες» να κάνουν σερί 22-1 και να πάρουν σαφές προβάδισμα για τη νίκη, την οποία κατέκτησαν στο «κλειστό» του ΟΑΚΑ.

Η Ρεάλ Μαδρίτης ολοκλήρωσε με τον καλύτερο τρόπο την… ελληνική διαβολοβδομάδα που είχε, αφού μετά την επικράτηση επί του Ολυμπιακού στο ΣΕΦ, την Τρίτη (05/12), επιβλήθηκε και του Παναθηναϊκού AKTOR, το βράδυ της Πέμπτης (07/12) στο ΟΑΚΑ και βελτίωσε το ρεκόρ της στο 12-1. Αντίθετα, οι «πράσινοι» έπεσαν στο 6-7.

Περισσότερα σε λίγο...

Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Εντυπωσίασε τα πλήθη η Lady Gaga με το show της στην Τελετή Έναρξης
Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Άναψε η φλόγα σε φαντασμαγορική τελετή – Συγκίνηση για την ελληνική αποστολή
Παναθηναϊκός: Πανέτοιμος για Μπότεφ ο Τετέ
Ολυμπιακοί Αγώνες: Συγκινημένος Γιάννης Αντετοκούνμπο – «Η μεγαλύτερη τιμή»!