Μονακό: Tα χρειάστηκε αλλά νίκησε και ετοιμάζεται για Ολυμπιακό
Twitter/Monaco

Η Μονακό λίγες ημέρες μετά τη νίκη κόντρα στον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ επικράτησε 98-94 της Μπουρζ και πλέον ετοιμάζεται για τον αγώνα με τον Ολυμπιακό στο ΣΕΦ

Πρώτος σκόρερ για τη Μονακό ήταν ο Έλι Οκόμπο, που ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 15 πόντους, με τον Άλφα Ντιαλό να προσθέτει άλλους 10.

Εκτός δωδεκάδας έμεινε για την Μονακό ο Μάικ Τζέιμς, ο οποίος ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής για την γαλλική ομάδα στην αναμέτρηση με τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ το βράδυ της Παρασκευής (21/10). Από την πλευρά της Μπουρζ πρωταγωνιστής ήταν ο Τζόρνταν Φλόιντ με 11 πόντους.

Η ομάδα του Πριγκιπάτου έκανε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, όπου κατάφερε να πάει ακόμη και στο +17 (52-35), στο 18’. Ωστόσο, από εκείνο το σημείο και έπειτα, οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και μάλιστα με επιμέρους σκορ 11-29 την τρίτη περίοδο την έκλεισαν στο +4 (66-70). Στο τέταρτο δεκάλεπτο το ματς έγινε… ροντέο με τους παίκτες του Σάσα Ομπράντοβιτς να παίρνουν στις λεπτομέρειες το ροζ φύλλο.

Τα δεκάλεπτα: 30-19, 55-41, 66-70, 98-94

Basketball Champions League: "Έπεσε" μαχόμενο το Περιστέρι
Ολυμπιακοί Αγώνες: Παραδόθηκε η Ολυμπιακή Φλόγα στη Γαλλία
Στην κορυφή της Ευρώπης για 7η φορά ο Λευτέρης Πετρούνιας - Ιστορικό χρυσό στο Ρίμινι
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός: Με Πετρούσεφ στην 12άδα για το Game 2 οι «ερυθρόλευκοι»