Live Chat Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ-Μπάγερν Μονάχου 80-67 (Τελικό)

Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ - Μπάγερν Μονάχου: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση για την 31η αγωνιστική της Euroleague

Ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ υποδέχεται στο ΟΑΚΑ την Μπάγερν Μονάχου, στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής της Euroleague.

Μετά από τη βαριά ήττα στο ΣΕΦ, οι «πράσινοι» θα αναζητήσουν την επιστροφή στις νίκες κόντρα στους Βαυαρούς.

Η ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη συνεχίζει να αντιμετωπίζει προβλήματα απουσιών με τους Γιόβιτς, Παπαπέτρου και Μποχωρίδη να παραμένουν εκτός.

Από την άλλη, για το σύνολο του Αντρέα Τρινκιέρι αυτό θα είναι το πρώτο παιχνίδι στη διοργάνωση μετά τις 4 Μαρτίου και την ήττα από τον Ολυμπιακό στο Μόναχο (88-98). Ο κορονοϊός είχε χτυπήσει τη γερμανική ομάδα έκτοτε έχοντας ένα μεγάλο διάστημα αγωνιστικής απραξίας λόγω των αυξημένων κρουσμάτων και των διαδοχικών αναβολών.

Διαιτητές του αγώνα θα είναι οι Ντανιέλ Ιερεθουέλο (Ισπανία), Μίλος Κόλιενσιτς (Μαυροβούνιο) και Μάρτσιν Κοβάλσκι (Πολωνία).

Στο 6-17 ο Παναθηναϊκός, στο 12-10 η «ζωντανή» για τα playoffs Μπάγερν.