Live Chat Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ-Μονακό

Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ-Μονακό: Δείτε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της 24ης αγωνιστικής στο ΟΑΚΑ

Οι νταμπλούχοι Ελλάδας μετά από τη νίκη κόντρα στην Μπασκόνια στον προηγούμενο γύρο, θέλουν να δώσουν συνέχεια στις καλές εμφανίσεις υποδεχόμενοι τη φορμαρισμένη Μονακό στο ΟΑΚΑ(21:00).

Ωστόσο, τα προβλήματα στο «πράσινο» στρατόπεδο δεν παύουν να υπάρχουν με τον Ιωάννη Παπαπέτρου να μην υπολογίζεται, καθώς υποβλήθηκε σε επιτυχημένη χειρουργική επέμβαση για να αντιμετωπίσει το πρόβλημα που αντιμετωπίζει με την ιγμορίτιδα.

Από εκει και πέρα, ο Δημήτρης Πρίφτης θα περιμένει μέχρι την ύστατη ώρα τον Ντάριλ Μέικον, ο οποίος ταλαιπωρείται από ενοχλήσεις στη γάμπα και ακολούθησε μέρος της προπόνησης της Δευτέρας (31/1).

Για τη Μονακό του άλλοτε «πράσινου» (2016-17, 2018), Μάικ Τζέιμς που επιστρέφει στο ΟΑΚΑ εκτός είναι ο Λίο Βέστερμαν, ενώ στη διάθεση του Σάσα Ομπράντοβιτς θα είναι ο Άλφα Ντιαλό.

Οι Μονεγάσκοι έρχονται από την εντός έδρας ήττα 84-90 στη 2η παράταση από τη Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία την έριξε στο 10-12. Το «τριφύλλι» είναι στο 5-15.

Διαιτητές της αναμέτρησης θα είναι οι Χουάν Κάρλος Γκαρσία (Ισπανία), Τόμισλαβ Χορντόβ (Κροατία) και Σάσο Πέτεκ (Σλοβενία).