Τζόρτζεβιτς: «Παίξαμε με καρδιά - Η τύχη δεν είναι με το μέρος μας»

Ολυμπιακός-Φενέρμπαχτσε: Ο Σάσα Τζόρτζεβιτς ανέφερε πως η τύχη δεν είναι με το μέρος των Τούρκων την τελευταία περίοδο

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Σέρβος προπονητής μετά την αναμέτρηση του ΣΕΦ:

«Πρώτα από όλα, προφανώς θέλω να δώσω συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό. Ήταν ένα εξαιρετικό παιχνίδι. Όμως, χάσαμε στα τελευταία δευτερόλεπτα για 4η φορά. Δεν είναι εύκολο για τους παίκτες μου. Το παλεύουμε και θα ανακάμψουμε. Είμαι περήφανος για την προσπάθεια των παικτών μου.

Αρχικά κάναμε αρκετά λάθη, ειδικά στην άμυνα, όμως τα αλλάξαμε στο δεύτερο ημίχρονο. Παίξαμε με καρδιά. Ανησυχούσα για τον τραυματισμό του Ντεσόν Πιερ, αλλά αυτή είναι μια τέτοια νύχτα. Θα μπορούσαμε να κερδίσουμε. Όπως προείπα, παίξαμε με καρδιά.

Στο τέλος το ματς κρίθηκε στο σουτ με τον Γιαν Βέσελι, τον κορυφαίο αμυντικό μας, να παίζει σπουδαία άμυνα πάνω στον καλύτερο επιθετικό παίκτη του Ολυμπιακού, τον Σλούκα. Στα 2'' είχαμε ένα σουτ, αλλά η τύχη δεν είναι με το μέρος μας αυτή την περίοδο. Όταν πήραμε τον έλεγχο των ριμπάουντ είχαμε καλά σουτ. Θέλω να δω ξανά το τρίποντο του Ακίλε Πολονάρα μετά το τάιμ άουτ στο 39', θα μπορούσε να ήταν το νικητήριο καλάθι. Πρέπει να συνεχίσουμε».

Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή