Euroleague: Δια χειρός Σλούκα ο Ολυμπιακός - Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία (videos+photos)

Δείτε όσα συνέβησαν στα πρώτα παιχνίδια της 7ης αγωνιστικής της Euroleague - Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και το πρόγραμμα της Παρασκευής

Το «μεγάλο» καλάθι του Κώστα Σλούκα δύο δευτερόλεπτα πριν από το φινάλε, χάρισε μία πολύ σπουδαία νίκη στον Ολυμπιακό κόντρα στη Φενέρμπαχτσε με 67-65, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Euroleague. Οι Πειραιώτες, ανέβηκαν πλέον στο 5-2 (και στο 5-0 εντός ΣΕΦ), την ώρα που οι Τούρκοι «υποχώρησαν» στο 2-5, χάνοντας άλλο ένα ματς (το τέταρτο) στα τελευταία δευτερόλεπτα.

Στο Τελ Αβίβ η Μακάμπι είχε καταπληκτικά ποσοστά ευστοχίας στο πρώτο ημίχρονο (16/24 δίποντα, 6/10 τρίποντα), πήρε «κεφάλι» απ’ την εκκίνηση του αγώνα και δεν... ξανακοίταξε πίσω της.

Στο «Mediolanum Forum» του Μιλάνου η Αρμάνι έβαλε τις βάσεις κόντρα στον Ερυθρό Αστέρα για την 6η εφετινή νίκη της από την πρώτη περίοδο, όταν έφερε το ματς στα μέτρα της με εξαιρετική άμυνα και πλουραλισμό στην επίθεση, κλείνοντας το δεκάλεπτο στο 24-6!

Στο Βερολίνο ο γερμανικός «εμφύλιος» ανάμεσα στην Άλμπα και την Μπάγερν ήταν ντέρμπι για τρεις περιόδους (55-57). Στην τελευταία περίοδο οι Βαυαροί βρήκαν «μεγάλα» σουτ από τους Χίλιαρντ, Βάιλερ-Μπαμπ και Γουόλντεν, «έχτισαν» διψήφια διαφορά και στο τέλος έφυγαν με το ροζ φύλλο αγώνα, με το τελικό 82-69, που τους έφερε στο 3-4, την ώρα που η Άλμπα έμεινε στο 2-5.

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ