Ρεάλ Μαδρίτης-Φενέρμπαχτσε, 70-69: Διατήρησε το αήττητο στην έδρα της η ομάδα του Λάσο
2 SHARES

Ρεάλ Μαδρίτης-Φενέρμπαχτσε: Την έβδομη σερί νίκη της επί της Φενέρ μέτρησαν οι Μαδριλένοι στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής της Euroleague

Ρεάλ και Φενέρμπαχτσε ξεκίνησαν νευρικά την αναμέτρηση με τους φιλοξενούμενους να πετυχαίνουν εύκολα το 8-12 και το 20-28 στα μέσα της δεύτερης περιόδου με τον Πολονάρα να πρωταγωνιστεί.

Οι Τούρκοι ξέφυγαν στο δεύτερο δεκάλεπτο στο +10. Ωστόσο, στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Κοζέρ με σερί  τρίποντα διαμόρφωσε το 35-41, βάζοντας τους γηπεδούχους ξανά στο παιχνίδι.

Οι Μαδρικένοι ξεκίνησαν μουδιασμένα στην τρίτη περίοδο όμως τα μεγάλα σουτ των Χάνγκα και Φερνάντεθ έκαναν το 45-48 και ο Κοζέρ με ένα ίδιο τρίποντο όπως στο τέλος του ημιχρόνου έκανε το 50-52.

Το τελευταίο δεκάλεπτο εξελίχθηκε σε μεγάλο ντέρμπι με το προβάδισμα να αλλάζει πολλές φορές χέρια. Τρία λεπτά για την λήξη ο Τζόρτζεβιτς χρεώθηκε με αντιαθλητικό φάουλ και με 3/5 βολές η Ρεάλ έκανε το 64-62. Ο πρωταγωνιστής Κοζέρ μείωσε με λέι απ, ο Χένρι έχασε το τρίποντο και ο Πουαριέ στις βολές ήταν εύστοχος για την ανατροπή (70-69) στα 10''. Έτσι, η Ρεάλ πήρε το ματς και διατήρησε αλώβητη την έδρα της.

Δεκάλεπτα: 10-15, 35-41, 50-52, 70-69

Παναχαϊκή: Στην Πάτρα ο Σούλης Παπαδόπουλος - «Ώρα για δουλειά»
Μαρία Μπεκατώρου: Άλλος άνθρωπος - Άφωνη η Μενεγάκη - Η ατάκα για την αλλαγή στην εμφάνισή της!
Αναγέννηση Καρδίτσας: Στην Κρήτη για το πρώτο «βήμα»
Ελένη Μενεγάκη: Συνεργάτιδά της στο νοσοκομείο – Τι της συνέβη; (Video)

Κύκλωμα με πλαστές ταυτότητες: Αυτός είναι ο διοικητής που βρέθηκε με 320.000 ευρώ σε χρηματοκιβώτιο

Πλεύρης: Την επόμενη εβδομάδα η δωρεάν διάθεση self test στο σύνολο του πληθυσμού

Θρίλερ στον Έβρο: Εντοπίστηκαν 17 Τούρκοι - Ανάμεσα τους και παιδιά

Φωτεινή Αραμπατζή: «Έσπασε» στο βήμα της Βουλής για την Παρθένα Κουτμερίδου (vid)

Μετάλλαξη «Όμικρον»: Προκαλεί ήπια ή και καθόλου συμπτώματα, λέει αξιωματούχος του ΠΟΥ

Πληρωμή τελών κυκλοφορίας 2022: Δείτε στην πλατφόρμα myCAR τα ειδοποιητήρια της ΑΑΔΕ