Ερυθρός Αστέρας-Μακάμπι Τελ Αβίβ 76-64: Νίκη γοήτρου για τους Σέρβους

Ο Ερυθρός Αστέρα φούλαρε στο δεύτερο ημίχρονο και επικράτησε της Μακάμπι Τελ Αβίβ.

Παιχνίδι χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον έγινε στο Βελιγράδι, με τον Ερυθρό Αστέρα να επικρατεί 74-64 της Μακάμπι Τελ Αβίβ.

Οι Ισραηλινοί ξεκίνησαν πιο ορεξάτα στο ματς και προηγήθηκαν 21-15 στο πρώτο δεκάλεπτο, με τον Λόιντ στη συνέχεια να μαζεύει τη διαφορά για τους γηπεδούχους στο ημίχρονο σε 33-34.

Στο δεύτερο μέρος ο Ερυθρός Αστέρας έκανε ένα σερί 13-0 και προηγήθηκε με 48-39, ενώ έκτοτε δεν ξαναέχασε το προβάδισμα. Οι Ισραηλινοί δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν και έτσι ήρθε στο τελικό 76-64 για τους Σέρβους.

Για τον Ερυθρό Αστέρα κορυφαίος ήταν ο Λόιντ με 21 πόντους και 7 ριμπάουντ, ενώ ακολούθησαν οι Ντρόμπριτς με 13 πόντους και Νταβίντοβατς με 11 πόντους.

Από τη Μακάμπι ξεχώρισε ο Ντόρσει με14 πόντους, ο Μπράιαντ είχε 12 πόντους και ο Ζίζιτς 10 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 15-21, 33-34, 53-45, 76-64.

Παναθηναϊκός AKTOR: Ο Μάικ γύρισε σπίτι του…
Ρομπίνιο: Συμπλήρωσε ένα μήνα στη φυλακή - Από την απομόνωση σε κελί 8 τ.μ.
Βεζένκοφ: «Είναι δύσκολα στο ΝΒΑ αλλά έκανα την σωστή επιλογή»
Πέτυχαν με μαχαίρι ποδοσφαιριστή στην Κολομβία - Κοίταζε έντρομη η βοηθός (vid)