Φενέρμπαχτσε-Βαλένθια 86-90: Πάτησε γκάζι και νίκησε (photos)

Παίζοντας εξαιρετικά στο τέταρτο δεκάλεπτο η Βαλένθια επικράτησε 90-86 της Φενέρμπαχτσε εκτός έδρας για την 11η αγωνιστική της Euroleague

Την έβδομη φετινή της νίκη σε δέκα αγώνες πέτυχε η Βαλένθια, που επικράτησε 90-86 της Φενέρμπαχτσε στην Κωνσταντινούπολη για την 11η αγωνιστική της Ευρωλίγκας.

Κορυφαίοι για τους νικητές οι Βαν Ρόσομ και Πρέπελιτς με 20 και 13 πόντους αντίστοιχα, Πιέρ και Ντίξον με 18 και 16 ήταν οι πρώτοι σκόρερ των τούρκων, που υπέστησαν την τέταρτη συνεχόμενη ήττα τους και έπεσαν σε ρεκόρ 4-7.

To ματς ήταν ντέρμπι σε όλη τη διάρκεια του αλλά η Βαλένθια πάτησε το γκάζι στο φινάλε και με επιμέρους σκορ 31-22 στο τελευταίο δεκάλεπτο πήρε τη νίκη.

Super League: Ντέρμπι κορυφής ΑΕΚ - Παναθηναϊκός | Επικίνδυνοι έξοδοι για ΠΑΟΚ, Ολυμπιακό