Ολυμπιακός - Άλμπα Βερολίνου: Έτσι ήρθε η ανατροπή κόντρα στους Γερμανούς (photos+video)

Ολυμπιακός - Άλμπα Βερολίνου: Με αντεπίθεση στο γ’ δεκάλεπτο, οι «ερυθρόλευκοι» πήραν τη νίκη απέναντι στους Γερμανούς.

Το «συγκρότημα» του Γιώργου Μπαρτζώκα δεν… εμφανίστηκε ποτέ στο πρώτο ημίχρονο, σημειώνοντας μόλις 24 πόντους, την στιγμή που δέχθηκε 35 στην άμυνα. Παράλληλα, οι Πειραιώτες μέχρι εκείνο το σημείο είχαν 10 λάθη.

Ωστόσο, το σκηνικό άλλαξε άρδην στο γ’ δεκάλεπτο, όταν σήμανε η αντεπίθεση για την ομάδα του Πειραιά, η οποία με επιμέρους 27-9 έκλεισε την περίοδο με προβάδισμα επτά πόντων (51-44). Στο τελευταίο… κομμάτι του ματς, ο Ολυμπιακός διατήρησε τη διαφορά και κατάφερε να πάρει τη νίκη (75-71).