Μπαρτσελόνα - Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ: Έτσι πήγε στη παράταση το ματς ο Κασελάκης (video)

Μπαρτσελόνα - Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ: Ο Έλληνας άσος ήταν εύστοχος σε τρεις βολές.

Στο έξτρα πεντάλεπτο οδηγήθηκε η αναμέτρηση της Μπαρτσελόνα με τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ στο «Παλάου Μπλαουγκράνα» για την 4η αγωνιστική της Ευρωλίγκας, καθώς η κανονική διάρκεια ολοκληρώθηκε ισόπαλη 75-75.

Συγκεκριμένα 17,6 δευτερόλεπτα πριν την ολοκλήρωση του αγώνα, η Μπαρτσελόνα είχε το προβάδισμα 75-72 με τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ να έχει την κατοχή για την… τελευταία επίθεση. Οι παίκτες του Γιώργου Βόβορα μπόρεσαν να βγάλουν ένα τελευταίο σουτ, με τον Κασελάκη να επιχειρεί για τρίποντο.

Ο Μαρτίνεθ θέλησε να κλείσει το οπτικό πεδίο του Έλληνα άσου, ωστόσο του έκανε φάουλ και τον οδήγησε στην γραμμή της… φιλανθρωπίας για τρεις βολές. Εκεί, ο Λεωνίδας Κασελάκης ήταν εύστοχος και στις τρεις προσπάθειες, οδηγώντας το ματς στην παράταση, καθώς στην τελευταία φάση, ο Χίγκινς δεν κατάφερε να βρει στόχο.

Δείτε το βίντεο…

Νέα μέτρα: Ξεκαθαρίζει το απόγευμα για τον αθλητισμό - Κανονικά η δράση το Σαββατοκύριακο
ΠΑΟΚ: Οι πρώτες εικόνες του… mister Πάμπλο Γκαρσία! (Photos)
LIVE CHAT Ολυμπιακός - Απόλλων Σμύρνης 0-0 ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Άγριες Μέλισσες: Άγρια σύγκρουση ανάμεσα σε Δούκα και Νικηφόρο

Κορονοϊός: Σε δύο ζώνες η Ελλάδα - Καταργούνται τα τέσσερα χρωματικά επίπεδα

Νέα μέτρα: Δίμηνη παράταση στο επίδομα ανεργίας του ΟΑΕΔ

Κορονοϊός - Νέα μέτρα: Ποιες επιχειρήσεις παραμένουν ανοιχτές

Νέα μέτρα - Αποζημίωση ειδικού σκοπού: Ποιοι δικαιούνται τα 534 ευρώ