Αρμάνι Μιλάνο-Ρεάλ Μαδρίτης 73-78: Μπορεί και με ελλείψεις

Η Ρεάλ Μαδρίτης αν και είχε πολλές απουσίες τελικά επικράτησε 78-73 της Αρμάνι Μιλάνο εκτός έδρας

Με μια καταπληκτική παράσταση στην τέταρτη περίοδο, η Ρεάλ Μαδρίτης πέρασε από το Μιλάνο (73-78), σε μια αναμέτρηση που διεξήχθη κεκλεισμένων των θυρών λόγω κορωνοϊού.

Η ομάδα του Λάσο ήταν επιβλητική στο κρίσιμο δεκάλεπτο (18-32 το επιμέρους σκορ) και πανηγύρισε την 6η συνεχόμενη νίκη της στην Ευρωλίγκα (21-6 το ρεκόρ της). Ταβάρες (13 πόντοι, 12 ριμπάουντ), Φερνάντεθ (16 πόντοι, 4 ασίστ), Τόμπκινς (13 πόντοι, 6 ριμπάουντ) και Λαπροβίτολα (13 πόντοι, 6 ασίστ) διακρίθηκαν για τη «βασίλισσα».

Από την άλλη, οι Ιταλοί υποχώρησαν στο 11-16, υπέστησαν την 5η σερί ήττα τους και 8η στα 9 τελευταία. Μορασκίνι (21 πόντοι, 6 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα) και Μίτσοβ (13 πόντοι, 6 ριμπάουντ) διασώθηκαν από την ομάδα του Μεσίνα, αν και ο δεύτερος στάθηκε μοιραίος αφού έχασε τρίποντο ισοφάρισης στο φινάλε.

Ρομπίνιο: Συμπλήρωσε ένα μήνα στη φυλακή - Από την απομόνωση σε κελί 8 τ.μ.
Βεζένκοφ: «Είναι δύσκολα στο ΝΒΑ αλλά έκανα την σωστή επιλογή»
Πέτυχαν με μαχαίρι ποδοσφαιριστή στην Κολομβία - Κοίταζε έντρομη η βοηθός (vid)