Πιτίνο: «Δεν θα ξεπεράσω ποτέ την άμυνα που παίξαμε» (photos)

Ο τεχνικός του Παναθηναϊκού ΟΠΑΠ στάθηκε στο πρόσωπο που έδειξε η ομάδα στη Μαδρίτη κόντρα στην Ρεάλ

Τη 12η ήττα του έπειτα από 26 αγωνιστικές στην κανονική περίοδο της Euroleague γνώρισε ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ καθώς έχασε εκτός έδρας από τη Ρεάλ Μαδρίτης με 96-78. Πρώτος σκόρερ των «πράσινων» αναδείχθηκε ο Νικ Καλάθης με 13 πόντους.

H Ρεάλ Μαδρίτης ξεκίνησε καλύτερα το ματς και στο 5’ προηγήθηκε με 15-5, με τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ να μειώνει σε 17-11 στο 7’. Το τέλος του δεκαλέπτου βρήκε τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ με 27-16, όμως στο 12’ το «τριφύλλι» μείωσε σε 29-24. Η Ρεάλ Μαδρίτης απάντησε άμεσα με ένα σερί 11-2 για το 40-26 του 15’, με τους «πράσινους» να πλησιάζουν σε 42-33 στο επόμενο λεπτό έπειτα από ένα επιμέρους 5-0.