Μπέντιλ: «Στο… όριο πρέπει να είμαστε πιο σκληροί»

Ο Μπεν Μπέντιλ μίλησε στην «ΠΡΑΣΙΝΗ» για τους λόγους που έφεραν την ήττα από την Μπαρτσελόνα αλλά και το στοιχείο που θα πρέπει να δείξει ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ στην τελική ευθεία της Ευρωλίγκας

Ο Παναθηναϊκός έδειχνε για παραπάνω από 30 λεπτά ικανός να πάρει μια μεγάλη νίκη, ωστόσο η Μπαρτσελόνα επέστρεψε από το -10 (67-57 του 28’) κι έφυγε με το «διπλό» από το ΟΑΚΑ, μετά το επιμέρους 25-12 που «έτρεξε» στην τελευταία περίοδο.

Ένα από τα λίγα πράγματα που θα θυμάται κάποιος από την αναμέτρηση της Παρασκευής ήταν η παρουσία του Μπεν Μπέντιλ, ο οποίος πραγματοποίησε την καλύτερη του εμφάνιση με τη φανέλα του «τριφυλλιού».

Διαβάστε περισσότερα στο Leoforos.gr

Ολυμπιακός: Επική Marca! Έκανε δαφνοστεφανωμένο τον Μεντιλίμπαρ (pic)
Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Εδώ που έχουμε φτάσει θέλουμε τον τελικό» (vid)
Ολυμπιακός: Η πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League φέρνει αναβολή στη Super League
Conference League, Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός: Οι τρεις μεγάλες επεμβάσεις του Τζολάκη στα πέναλτι