Μακάμπι Τελ Αβίβ-Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ 88-79: Τα highlights του αγώνα (video)
3 SHARES

Δείτε πως ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ ηττήθηκε από τη Μακάμπι στο Τελ Αβίβ για τη 15η αγωνιστική της Euroleague.

Παρά την καλή εμφάνιση που έκανε για περίπου 30 λεπτά, ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ δεν μπόρεσε να αποφύγει την ήττα στο Ισραήλ. Οι «πράσινοι» που προηγήθηκαν ακόμα και με +18 (13-31), εν τέλει «λύγισαν» απέναντι στη Μακάμπι Τελ Αβίβ η οποία ισοφάρισε για πρώτη φορά στον αγώνα (71-71) περίπου επτά λεπτά πριν από το τέλος.

Ο Παναθηναϊκός «πλήρωσε» τα πολλά χαμένα ριμπάουντ αλλά και την «αφλογιστία» του στην επίθεση στο φινάλε, με αποτέλεσμα να χάσει την ευκαιρία για ένα πολύ σπουδαία διπλό που θα τον εδραίωνε στα πολύ υψηλά… κλιμάκια της βαθμολογίας της Euroleague.