Live Chat Μπασκόνια-Ολυμπιακός

Ενημερωθείτε λεπτό προς λεπτό για την εξέλιξη του αγώνα του Ολυμπιακού με την Μπασκόνια

Την πρώτη του πραγματικά δύσκολη αποστολή έχει απόψε ο Ολυμπιακός, που αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Μπασκόνια, για την 4η αγωνιστική της Euroleague.

Στον Ολυμπιακό θέλουν να παλέψουν σε μια από τις δυσκολότερες έδρες της Ευρώπης, καθώς γνωρίζουν πως μπαίνουν σε μια σειρά από παιχνίδι που δύσκολα θα διεκδικήσουν πολλά (ΤΣΣΚΑ εκτός, Μακάμπι και Εφές εντός).

Η αποστολή δεν είναι καθόλου εύκολη, καθώς οι γηπεδούχοι με ρεκόρ 1-2 όπως και η ελληνική ομάδα, «διψάνε» για τη νίκη και διαθέτουν ένα πολύ ποιοτικό σύνολο που εντός έδρας δύσκολα αντιμετωπίζεται.

Στα αγωνιστικά, ο Κεστούτις Κεμζούρα θα αποφασίσει την τελευταία στιγμή για τη δωδεκάδα του Ολυμπιακού, ενώ από την άλλη στη Μπασκόνια Πιέρια Χένρι, Σαβόν Σιλντς και Ματ Τζάνινγκ, αντιμετώπισαν τις τελευταίες ημέρες στομαχικές διαταραχές αλλά θα παίξουν κανονικά.

Διαιτητές της αναμέτρησης, θα είναι ο Κροάτης Νταμίρ Γιαβόρ, ο Γάλλος Μεντί Ντιφαλά και ο Ιταλός Μικέλε Ρόσι.

Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι