Μπασκόνια-Χίμκι 104-86: «Οργίασε» στο τρίτο δεκάλεπτο και «καθάρισε» (photos)

Η Μπασκόνια ήταν ασταμάτητη στο τρίτο δεκάλεπτο και πήρε μεγάλη νίκη με 104-86 κόντρα στην Χίμκι

Αποφασισμένοι να κάνουν την έκπληξη μπήκαν οι παίκτες της Χίμκι και για ένα ημίχρονο έβαλαν πολλά ζόρια στους γηπεδούχους, όμως η Μπασκόνια με ένα ξέσπασμα στο τρίτο δεκάλεπτο καθάρισε το ματς και πήρε σημαντική νίκη με 104-86 στην πορεία που κάνει για προκριθεί στην επόμενη φάση της Euroleague.

Πιο συγκεκριμένα οι Βάσκοι με ένα επιβλητικό τρίτο δεκάλεπτο, στο οποίο πέτυχαν 38 πόντους, καθάρισαν το παιχνίδι και πήραν μία ακόμα νίκη. Με το αποτέλεσμα αυτό η Μπασκόνια παρέμεινε σε τροχιά οκτάδας, καθώς βρίσκεται στο 13-12, την στιγμή που η ρωσική ομάδα παρέμεινε χαμηλά, έχοντας ρεκόρ 9-16.

Ιστιοπλοΐα: Πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες για Κοκκαλάνη, Μαραμενίδη και αδέρφια Σπανάκη