Μπαρτσελόνα-Φενέρμπαχτσε 65-84: Πέρασε από τη Βαρκελώνη με «περίπατο» (photos)
1 SHARE

Τη νίκη με 84-65  πήρε η Φενέρμπαχτσε κόντρα στην Μπαρτσελόνα και πλέον ετοιμάζεται για το ματς στο ΟΑΚΑ με τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ την επόμενη Παρασκευή για την 11η αγωνιστική της Euroleague

Με αυτή τη νίκη η Φενέρμπαχτσε έκανε το 9-1 στη διοργάνωση μετά από δέκα αγωνιστικές και πλέον ετοιμάζεται για το ματς με τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ την 11η αγωνιστική, ενώ η Μπαρτσελόνα έπεσε στο 6-4.

Το πρώτο ημίχρονο και ειδικά η πρώτη περίοδος ήταν παράσταση για έναν ρόλο για τον Μπόμπι Ντίξον (είχε 1ο πόντους με 2/2 δίποντα, 2/2 τρίποντα), ο οποίος έκανε ότι ήθελε την άμυνα της Μπαρτσελόνα και έστειλε τους Τούρκους μπροστά με 45-36 στο πρώτο ημίχρονο. Οι Ισπανοί μπήκαν λίγο καλύτερα στο ματς στη συνέχεια και μείωσαν σε 45-40 πριν αναλάβει δράση ο Νίκολο Μέλι, ο οποίος με επτά σερί πόντους έκανε το 54-42 στο 27'.

Η Μπαρτσελόνα δεν μπορούσε να βρει λύσεις στο σκοράρισμα της Φενέρμπαχτσε, η οποία με καλάθι του Λοβέρν έκανε το 61-44 ένα λεπτό πριν από το φινάλε της τρίτης περιόδου. Οι Καταλανοί δεν μπόρεσαν ποτέ να μπουν στην διεκδίκηση του ματς στο τέλος και έτσι η Φενέρμπαχτσε πήρε τη νίκη.

TA ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-23, 36-45, 47-64, 65-84

ΑΕΠ Κοζάνης: Τέλος ο Κυριαλάνης
Ένας σύγχρονος Ιωνάς: Φάλαινα κατάπιε δύτη και μετά τον... έφτυσε
Επιτυχημένο το 1ο «Athens Sprint Men’s Gala»
Παρατείνονται για ένα έτος οι συμβάσεις έργου στο Εθνικό Κτηματολόγιο

Ζάκυνθος: Προφυλακίστηκε ο φερόμενος ως εκτελεστής της συζύγου του Κορφιάτη

Κρίστιαν Έρικσεν: «Πάγωσε» το Euro 2020 αλλά ντρίμπλαρε τον θάνατο - Τι έσωσε τη ζωή του

Καισαριανή: Τέσσερις συλλήψεις στο σκοπευτήριο για τη διοργάνωση συναυλίας

Καιρός: Αυτές οι περιοχές «πνίγηκαν» από τη νεροποντή - Πού θα είναι έντονα τα φαινόμενα την Κυριακή

ΕΟΔΥ: Πού θα πραγματοποιηθούν την Κυριακή (13/6) δωρεάν rapid tests σε όλη την επικράτεια

Θεσσαλονίκη: «Τα νερά ήταν πολύ ορμητικά» - Τι λέει ο άνθρωπος που εντόπισε τον νεκρό άνδρα

S-400: Ψάχνει τρόπο να «ηρεμήσει» τις ΗΠΑ ο Ερντογάν - Το «μοντέλο της Κρήτης» και τα κατεχόμενα

Τζόκοβιτς – Τσιτσιπάς: Η ώρα και το κανάλι του τελικού – Τα απίστευτα χρήματα που θα πάρει ο νικητής