Νταρουσάφακα-Γκραν Κανάρια 71-75: Τη «σκότωσε» ο Έρικσον (photos)
1 SHARE

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μάρκους Έρικσον η Γκραν Κανάρια πέρασε αλώβητη από την έδρα της Νταρουσάφακα, με τους Ισπανούς να επικρατούν με 75-71.

Παίζοντας εξαιρετικό μπάσκετ κυρίως στο τρίτο δεκάλεπτο η Γκραν Κανάρια πέρασε με το διπλό από την έδρα της Νταρουσάφακα με 75-71 και πέτυχε την τρίτη της νίκη σε δέκα αγωνιστικές στην Euroleague.

Πιο συγκεκριμένα οι Ισπανοί βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 44-34 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, όμως με επιμέρους σκορ 23-12 πέρασαν μπροστά με 57-56 στο 30΄.

Η Γκραν Κανάρια διατήρησε το προβάδισμα ως το τέλος και έφυγε με το διπλό από την Τουρκία.  Από την πλευρά της η Νταρουσάφακα γνώρισε μια ακόμα ήττα και είναι στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με 1-9.

Αγόρασε αυγά από σούπερ μάρκετ - «Τρελάθηκε» μ’ αυτό που βρήκε (video)
Ολυμπιακός: Νέο όνομα από την Πορτογαλία (photos+video)
NBA: Ο απίθανος Αντεμπάγιο στην κορυφή του Top-5 (video)
Η τριποντάρα-μαχαιριά του Διαμαντίδη στους Γάλλους, που δεν θα ξεχάσει κανείς Έλληνας (video+photos)

Κορονοϊός - Τσιόδρας: Γιατί «εξαφανίστηκε»; Όλη η αλήθεια

GNTM: Άφωνοι οι παίκτες! Γυμνή φωτογράφιση στην πρώτη δοκιμασία αποχώρησης

GNTM 3: Το φαβορί του reality μένει εκτός σπιτιού

Θα δείξει εμμονή ο καιρός! Η προειδοποίηση του Αρναούτογλου για τα επόμενα 24ωρα

Αυτές οι αλλαγές σε περιμένουν το τελευταίο 3μηνο του 2020!