Γκραν Κανάρια-Μπάγερν 74-89: Βαυαρική…  παρέλαση με τρομερό Λο (photos)

Γκραν Κανάρια-Μπάγερν 74-89: Βαυαρική… παρέλαση με τρομερό Λο (photos)

Με ένα ξέσπασμα στο τελευταίο δεκάλεπτο, η Μπάγερν Μονάχου επικράτησε 89-74 της Γκραν Κανάρια εκτός έδρας κι επέστρεψε στις νίκες στην Euroleague.

Το πρώτο σκέλος της 9ης αγωνιστικής ολοκληρώθηκε αργά το βράδυ της Πέμπτης (22/11) στα Κανάρια Νησιά. Η Μπάγερν Μονάχου με έναν εξαιρετικό Μάοντο Λο, που είχε 22 πόντους, 5 ασίστ, 2 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα, κατάφερε να επιβληθεί 89-74 της Γκραν Κανάρια και να «ανέβει» ακόμα περισσότερο στη βαθμολογία.

Η ομάδα του Ντέγιαν Ράντονιτς ξεκίνησε αρκετά καλά το ματς, βρέθηκε να προηγείται με +4 στο ημίχρονο (42-46) αλλά η Γκραν Κανάρια έκανε την αντεπίθεσή της στο τρίτο δεκάλεπτο. Στην έναρξη του τελευταίου δεκαλέπτου οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά στο σκορ 62-61, όμως, στη συνέχεια η Μπάγερν με τους Λο και Μπούκερ «μπροστάρηδες» κατάφερε να «καθαρίσει» το ματς. Έτσι, οι Βαυαροί πήγαν στο 4-5 στη φετινή Euroleague ενώ οι Ισπανοί έμειναν στο 2-7.