Πέσιτς: «Ο Παναθηναϊκός ήταν πολύ πιο επιθετικός...»

Ο Σβέτισλαβ Πέσιτς στάθηκε στα επιθετικά ριμπάουντ που μάζεψε ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

Ο Σέρβος τεχνικός της Μπαρτσελόνα τόνισε: «Ένα παιχνίδι όπως αναμενόταν με μεγάλη ένταση και από τις δύο ομάδες. Νομίζω ότι ο Παναθηναϊκός άξιζε αυτή τη νίκη και εμείς είχαμε τις πιθανότητές μας σε όλο το παιχνίδι. Βελτιώσαμε την επίθεσή μας στο δεύτερο ημίχρονο, βρήκαμε ελεύθερα σουτ και κυκλοφορήσαμε την μπάλα. Σκοράραμε 45 πόντους στο δεύτερο ημίχρονο και 25 στο πρώτο μέρος. Είχαμε καλή άμυνα σε όλο το παιχνίδι. Πρώτη φορά δεν ήμαστε καλοί στα ριμπάουντ. Επιτρέψαμε 16 επιθετικά ριμπάουντ στον αντίπαλο κι αυτό έκανε δύσκολη τη δουλειά μας. Ο Παναθηναϊκός ήταν πολύ πιο επιθετικός στο επιθετικό ριμπάουντ και είχε κίνητρο. Δεν ήμασταν συγκεντρωμένοι και δώσαμε πολλές δεύτερες επιθέσεις».

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ