Μπούντουτσνοστ-Μακάμπι Τελ Αβίβ 68-78: Επέστρεψε και το καθάρισε! (photos)

Η Μακάμπι σοβαρεύτηκε στην τέταρτη περίοδο και πήρε τη νίκη κόντρα στην Μπούντουτσνοστ με 78-68

Η Μακάμπι πήρε την πρώτη της νίκη στην Ευρωλίγκα καθώς επικράτησε της Μπούντουτσνοστ με 78-68 εκτός έδρας, χάρη σε μια τρομακτική τέταρτη περίοδο στην οποία έτρεξε επιμέρους σκορ 20-6 με τον Ουίλμπεκιν να κάνει «όργια».

H Μακάμπι επιχείρησε το come back στην τρίτη περίοδο και να ροκανίσει τη διαφορά από το 41-34 της Μπούντουτσνοστ στο ημίχρονο και τα κατάφερε χάρη στην άμυνά της.

Οι Μαυροβούνιοι μπήκαν με +4 στην τέταρτη περίοδο όμως οι Ισραηλινοί επέστρεψαν δυναμικά και με ένα σερί 12-0 προηγήθηκαν με 8 στο 35' (62-70).

Η Μπούντουτσνοστ πέτυχε το πρώτο της καλάθι 4'34'' πριν το φινάλε και με την άμυνα της Μακάμπι να την οδηγεί σε μπλακ άουτ (επιμέρους σκορ 6-20), η ομάδα του «Λαού» πήρε το «διπλό».

Τα δεκάλεπτα: 16-14, 41-34, 62-58, 68-78

Ρεάλ Μαδρίτης: Ο Ντεσάν επιβεβαίωσε το «άκυρο» για τους Ολυμπιακούς Αγώνες - Τι συμβαίνει με Εμπαπέ
NBA: «Ισοπεδωτικοί» οι Λέικερς, ο Μπράνσον «εκτέλεσε» τους Ουόριορς | Αποτελέσματα και βαθμολογίες
Φανέλα που τιμά την μπύρα φόρεσε η Λέουβεν
ΣΕΓΑΣ: Με 28 μετάλλια και διακρίσεις οι πρώτες 70 μέρες του 2024 για τον ελληνικό στίβο