Έπαιξε με την φωτιά αλλά δεν κάηκε η Ζαλγκίρις

Η Ζαλγκίρις Κάουνας άφησε τις δυο σερί ήττες στο παρελθόν και πήρε τη νίκη με 77-65 κόντρα στην Αρμάνι Μιλάνο.

Η Ζαλγκίρις ξεκίνησε εντυπωσιακά αλλά η Αρμάνι απάντησε με επιμέρους σκορ 1-9 και το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 17-16. Στη συνέχεια οι δυο ομάδες δεν μπορούσαν να βρουν ρυθμό και τη διαφορά στο σκορ ημιχρόνου (31-34) έκανε ένα εύστοχο τρίποντο του Μπέρτανς. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι βρήκαν ρυθμό στην επίθεση και στο τέλος ανέβηκαν στο 16-11, αφήνοντας τις δυο σερί ήττες πίσω τους και μπαίνουν στην τελική τριάδα αγώνων με Ρεάλ, ΤΣΣΚΑ και Ολυμπιακό με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία.

Τα δεκάλεπτα: 17-14, 31-34, 54-50, 77-65

Champions League: Ο Φιρμίνο «ξέρανε» την Παρί - Όλα τα αποτελέσματα (videos)