Παναθηναϊκός Superfoods – Φενέρμπαχτσε 58-71: Αυτοκτονία σ' ένα ημίχρονο

Ο Παναθηναϊκός Superfoods έκανε πλάκα για ένα ημίχρονο στην Φενέρμπαχτσε, αλλά στο δεύτερο κατέρρευσε και οι Τούρκοι έκαναν το 0-1 με 58-71

Η ομάδα του Τσάβι Πασκουάλ στα πρώτα είκοσι λεπτά έδειξε μέρος των δυνατοτήτων της, αλλά στη συνέχεια ήταν σαν να... έφυγε από το γήπεδο.

Το γεγονός αυτό εκμεταλλεύτηκε η Φενέρμπαχτσε που χωρίς να κάνει κάτι το ιδιαίτερο κατάφερε να πάρει τη νίκη που της δίνει πλέον το πλεονέκτημα έδρας, για τη συνέχεια της προημιτελικής σειράς.

Ο Κέι Σι Ρίβερς με 16 πόντους και ο Μάικ Τζέιμς με 14 ηγήθηκαν στο σκοράρισμα για τους γηπεδούχους, ενώ από την πλευρά των Τούρκων, ο Μπογκντάνοβιτς έκανε όλη τη ζημιά με 23 πόντους, ενώ κομβικός ήταν και ο Κάλινιτς με 16.

Διαβάστε περισσότερα στο Leoforos.gr

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι και τη Μαρία Σάκκαρη
Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι