Μπάμπεργκ - Μακάμπι Τελ Αβίβ 90-75: Επιστροφή στις νίκες με εκτελεστή τον Στρέλνιεκς

Μετά από τέσσερις σερί ήττες, η Μπάμπεργκ έδειξε καλό πρόσωπο στο δεύτερο ημίχρονο και πανηγύρισε τη νίκη απέναντι στη Μακάμπι Τελ Αβίβ με 90-75.

Οι Ισραηλινοί ξεκίνησαν δυνατά παρά την απουσία του Ουίμς, με τον Γκάουντλοκ να αναλαμβάνει πρωτοβουλίες και στο πρώτο δεκάλεπτο προηγήθηκαν με 21-16. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τους Γερμανούς να είναι στο -2 και στο δεύτερο ημίχρονο επέβαλαν πλήρως τον ρυθμό τους. Το 25-10 του τρίτου δεκαλέπτου έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του Τρινκιέρι που στην τελευταία περίοδο κράτησε τη διαφορά ασφαλείας με τον Στρέλνιεκς να πραγματοποιεί εξαιρετικό παιχνίδι, πετυχαίνοντας 25 πόντους και μάλιστα χωρίς να χάσει σουτ.

Τα Δεκάλεπτα: 16-21, 41-43, 66-53, 90-75

Με πόνους στο στήθος στο νοσοκομείο ο Τέβες
Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ