Καθάρισε τη Μάλαγα η Νταρουσάφακα!

Όπου τη βρήκε την κέρδισε φέτος! Η Νταρουσάφακα επικράτησε της Μάλαγα με 78-55 και την κέρδισε για τέταρτη φορά φέτος.

Σε πελάτισσα της Νταρουσάφακα έχει εξελιχτεί η Μάλαγα καθώς η τούρκικη ομάδα όποτε την έχει βρει φέτος την έχει κερδίσει. Μόνο που αυτή τη φορά την… διέλυσε!

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν σχετικά κοντά στο σκορ, ωστόσο προς το τέλος του ημιχρόνου η γηπεδούχος πήρε διαφορά 9 πόντων και έκτοτε δεν κοίταξε πίσω.

Στο δεύτερο μέρος η Νταρουσάφακα ανέβασε στροφές και μέχρι το τέλος του αγώνα το μόνο που έκανε ήταν να ανεβάζει το σκορ, το οποίο σταμάτησε στο 78-55.

Δεκάλεπτα: 19-16, 37-28, 59-45, 78-55

Νταρουσάφακα (Μαχμουτί): Ουίλμπεκιν 8 (2), Γιαγκμούρ 12 (2), Ρέντινγκ 6, Ερντέν 9, Μαρκοϊσβίλι 9, Γκόρντον 2, Αρσλάν, Σλότερ 11, Χαρανγκόντι 21, Μπιέλιτσα, Πρέλντζιτς.

Μάλαγα (Πλάθα): Τζάκσον 2, Ντίαθ 2, Χέντριξ 5, Τόμας 6, Ντίεθ 2, Σουάρεθ 5 (1), Νέντοβιτς, Βάσκεθ 12, Κουζμίνσκας 12 (2), Νέλσον 8, Κούλεϊ 1.