Ευρωλίγκα: Άστραψε ο Ερυθρός Αστέρας, βρόντηξε η Μακάμπι (videos)

Σπουδαίο θέαμα είχαμε στην «Kombank Arena», στην εντός έδρας αναμέτρηση του Ερυθρού Αστέρα με τη Μακάμπι Τελ Αβίβ.

Μεγάλη απόδοση από τους Σέρβους στην τέταρτη περίοδο και ωραίες φάσεις από αμφότερους τους αντιπάλους συνέθεσαν το σκηνικό στο Βελιγράδι, στο χθεσινό ματς της ένατης αγωνιστικής του Top 16 της Ευρωλίγκας. Με επιμέρους σκορ 35-17 στο τέταρτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι έφθασαν στην κατάκτηση της νίκης, την παράσταση όμως έκλεψαν οι ηττημένοι Άλεξ Τάιους, Μπράιαν Ραντλ, Νέιτ Λίνχαρτ και Τζέρεμι Πάργκο.

Στο ΟΑΚΑ και το παιχνίδι της εβδομάδας, όπως αναδείχθηκε από την Ευρωλίγκα, ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και την Μπαρτσελόνα ο Δημήτρης Διαμαντίδης πέτυχε το κορυφαίο κόψιμο απέναντι στον ύψους 2,17μ. Άντε Τόμιτς και ο Μαρτσελίνιο Χουέρτας διακρίθηκε για την ασίστ του στον Τίμπορ Πλάις. Στη «Φερνάντο Μπουέσα Αρίνα» η Λαμποράλ Κούτσα ηττήθηκε από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας, ξεχώρισε όμως ο Ντάριους Άνταμς που και έκλεψε την μπάλα από τον Νάντο Ντε Καλό και σκόραρε με άνεση στον αιφνιδιασμό και κέρδισε το φάουλ από τον Γάλλο διεθνή.

Μπαρτσελόνα: Θέλει να μείνει και τη νέα σεζόν ο Λεβαντόφσκι
Κριστιάνο Ρονάλντο: Μια εντυπωσιακή Ferrari είναι το νέο super car στη μεγάλη συλλογή του (photo)