Μακάμπι Τελ Αβίβ: Στο... κυνήγι των Ρεάλ και ΤΣΣΚΑ (video)

Τις Ρεάλ Μαδρίτης και ΤΣΣΚΑ Μόσχας (έχουν έναν αγώνα λιγότερο) στην πρώτη θέση της βαθμολογίας του έκτου ομίλου του Top 16 της Ευρωλίγκας «έπιασε» η Μακάμπι με τη νίκη της με 97-61 επί της Γαλατάσαραϊ στο Τελ Αβίβ στην πρεμιέρα του Β' Γύρου.

Οι Ισραηλινοί συνάντησαν αντίσταση από τους Τούρκους μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο, όπου το σκορ ήταν στο 23-23. Η μεγάλη διαφορά στο ματς έγινε στη δεύτερη περίοδο, όπου το συγκρότημα του Ντέιβιντ Μπλατ έκανε επιμέρους σκορ 26-15.

Κορυφαίος για τη Μακάμπι που πέτυχε την έκτη νίκη της μετά από οκτώ αγωνιστικές, ήταν ο Ταϊρίζ Ράις, ο οποίος είχε 12 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα και 5 ασίστ, ενώ πολύ καλός ήταν και ο Γκάι Πνίνι με 17 πόντους και 4 ασίστ.

Ο Σοφοκλής Σχορτσανίτης είχε μεγάλη συμβολή στην επικράτηση της ομάδας του με 9 πόντους (3/3 δίποντα, 3/5 βολές), 3 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο, 1 ασίστ και 6 κερδισμένα φάουλ σε 12:57 λεπτά συμμετοχής. Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μαλίκ Χέρστον με 18 πόντους, 1 κλέψιμο και 4 ασίστ.

Τα αποτελέσματα, το πρόγραμμα και η βαθμολογία της Ευρωλίγκας μέσα από τα στατιστικά του Onsports εδώ.

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV

Δείτε το βίντεο:

Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ