Ολυμπιακός - Απόλλων Πάτρας: Ο Πάπας τον ξελάσπωσε με... βομβαρδισμό (video)

Ο Απόλλων Πάτρας ήταν ανταγωνιστικός κόντρα στον Ολυμπιακό για 14 λεπτά, αλλά ο Τζορτζ Πάπας έκανε τη διαφορά.

Με τον Ολυμπιακό να μη βρίσκει λύσεις έξω από τα 6,75μ. (0/7), ο Απόλλων Πάτρας εμφανίστηκε ανταγωνιστικός για 14 λεπτά, σημείο στο οποίο προηγήθηκε με 19-20.

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας, ωστόσο, έδωσε την ευκαιρία στον Τζορτζ Πάπας, ο οποίος έβαλε τρία τρίποντα σε λίγα λεπτά.

Μαζί με τους Μπλακ και Πίτερς που πέρασαν στο ματς και κυριάρχησαν στη ρακέτα, έτρεξαν ένα σερί 14-0 για τους «ερυθρόλευκους» και έβαλαν τις βάσεις για τη νίκη (43-30 το σκορ στο ημίχρονο).