Live Chat Λαύριο-Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

Basket League: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού ΟΠΑΠ με το Λαύριο από το Live Chat του ΟnSports

Στο Λαύριο ανοίγει η αυλαία της 22ης αγωνιστικής της Stoiximan Basket League. Το Λαύριο θα υποδεχτεί τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ.

Οι «μεταλλωρύχοι» μετρούν τρεις διαδοχικές ήττες με τελευταία αυτή της περασμένης Τετάρτης, στο εξ αναβολής παιχνίδι με τον Κολοσσό H Hotels (81-84). Οι «πράσινοι» από την πλευρά τους προέρχονται από την εντός έδρας ήττα από τον Ολυμπιακό αλλά και τη λύση της συνεργασίας τους με τον Δημήτρη Πρίφτη τον οποίο διαδέχτηκε ο Γιώργος Βόβορας.

Ο Έλληνας τεχνικός δεν υπολογίζει στις υπηρεσίες του Γιόβιτς, του Νέντοβιτς και του Παπαγιάννη που είναι τραυματίες, ενώ κανονικά θα αγωνιστούν οι Μέικον και Σαντ-Ρος.

Το Λαύριο Megabolt έχει περιοριστεί στις τρεις νίκες στα 10 εντός έδρας παιχνίδια του. Αυτό το 3-7 είναι ο δεύτερος εντός έδρας απολογισμός της φετινής Stoiximan Basket League μετά το 2-7 του Ιωνικού. Η ομάδα της λαυρεωτικής θα αναγκαστεί να κλείσει την κανονική περίοδο με αρνητικό πρόσημο στο γήπεδο του, για δεύτερη φορά στα επτά χρόνια του στην κατηγορία, μετά το 5-8 που είχε στη σεζόν 2018-19. Ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ ως φιλοξενούμενος ηττήθηκε στην πρεμιέρα του Πρωταθλήματος από τον Άρη και έκτοτε μετράει οχτώ διαδοχικές νίκες.

Πρόσωπο του αγώνα αναμφίβολα θα είναι ο Χρήστος Σερέλης που την Τετάρτη κοουτσάρισε το Λαύριο Megabolt στον αγώνα με τον Κολοσσό H Hotels για τελευταία φορά και θα επιστρέψει ως αντίπαλος μετά από τα 17 χρόνια που πέρασε στον πάγκο του όντας στο νέο προπονητικό επιτελείο του Παναθηναϊκού ΟΠΑΠ.

Παρακολουθήστε LIVE την εξέλιξη της αναμέτρησης Λαύριο-Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα
Παναθηναϊκός: «Έκλεισε» το… σπίτι της Μακάμπι στο Βελιγράδι και τώρα έχει ΟΑΚΑ
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Live ο ημιτελικός του Europa Conference League