Live Chat Oλυμπιακός-Περιστέρι

Βasket League: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση Ολυμπιακός - Περιστέρι στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος

Η 19η αγωνιστική της Stoiximan Basket League ολοκληρώνεται μέσα από την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με το Περιστέρι Vitabiotics που θα πραγματοποιηθεί στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας.

Ο Ολυμπιακός έδωσε μόνο έναν αγώνα Πρωταθλήματος από τις 14 Φεβρουαρίου, εκείνον με τον Ηρακλή τον οποίο νίκησε με 94-65.

Το Περιστέρι Vitabiotics από την πλευρά του, προέρχεται από την εντός έδρας επικράτηση επί του ΠΑΟΚ Mateco με 68-67.

Οι «ερυθρόλευκοι» προέρχονται από οχτώ διαδοχικές νίκες Πρωταθλήματος ενώ έχουν ρεκόρ 7-1 στο ΣΕΦ, στο οποίο σημείωσαν τέσσερις διαδοχικές νίκες μετά την ήττα στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ. Οι «κυανοκίτρινοι» έχουν πλέον το ίδιο ρεκόρ εντός και εκτός έδρας (4-4).

Ο Μίλαν Τόμιτς επιστρέφει στο ΣΕΦ για δεύτερη φορά ως αντίπαλος της ομάδας που υπηρέτησε για πάνω από 25 σεζόν.

Για την ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα εκτός 12άδας έμειναν οι Κώστας Σλούκας και Μουσταφά Φαλ λόγω αδιαθεσίας, ενώ για το Περιστέρι εκτός είναι οι Λίνος Χρυσικόπουλος, Γκλεν Κόζι και Βασίλης Χρηστίδης.

Διαιτητές της αναμέτρησης: Συμεωνίδης-Μαλαμάς-Τσαχάρκης (Ζώης-Κυρτάτας).