Live Chat Απόλλων Πάτρας-Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

Απόλλων Πάτρας-Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ: Δείτε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Basket League.

Στο κλειστό της Περιβόλας πέφτει η αυλαία της 12ης αγωνιστικής της Stoiximan Basket League με τον Απόλλωνα Oscar να υποδέχεται τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ.

Οι Αχαιοί έκλεισαν τις υποχρεώσεις τους για τη χρονιά που έφυγε με μία εντός έδρας ήττα από τη Λάρισα, ενώ το «τριφύλλι» έχει φτάσει το νικηφόρο σερί της στους οχτώ αγώνες.

Ο Απόλλων Oscar έχει ως γηπεδούχος ρεκόρ 3-2, έχοντας επιβληθεί του Ιωνικού, της ΑΕΚ και του ΠΑΟΚ Mateco ενώ ηττήθηκε από τον Προμηθέα και τη Λάρισα. Ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ μακριά από το ΟΑΚΑ μετράει τρεις νίκες σε τέσσερα ματς αφού μετά την ήττα της πρεμιέρας από τον Άρη, πέρασε από τις έδρες του Περιστερίου Vitabiotics, του ΠΑΟΚ Mateco και του Ολυμπιακού.

Οι δύο ομάδες θα τεθούν αντιμέτωπες για πρώτη φορά μετά τις 12 Μαρτίου 2017 όταν είχαν αναμετρηθεί και τότε στην Πάτρα με τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ να φτάνει εύκολα στην επικράτηση με 97-74. Είχε ως κορυφαίους τους Μάικ Τζέιμς με 17 και Κρις Σίνγκλετον με 13 πόντους ενώ για τους γηπεδούχους Μπαρτ και Ρέινς είχαν 20 και 15 πόντους αντίστοιχα.