Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ: ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ τέταρτο δεκάλεπτο οι «πράσινοι» με 33 πόντους και 7 τρίποντα

Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ: Δεν παιζόταν ο Παναθηναϊκός στην τέταρτη περίοδο στο ΣΕΦ!

Έσπασε τα... κοντέρ ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ στην τελευταία περίοδο του ΣΕΦ αποφασισμένος ότι θα φύγει με το διπλό(76-81)!

Οι «πράσινοι» στα τελευταία κομβικά δέκα λεπτά πέτυχαν 33 πόντους με 7 τρίποντα και έναν Νεμάνια Νέντοβιτς από άλλον πλανήτη που σταμάτησε στους 24 πόντους και αποτέλεσε παίκτη ορόσημο στην εντυπωσιακή νίκη.

Το «τριφύλλι» είχε σε όλο το ματς 10/33 σουτ έξω από τα 6,75 μ., την ίδια στιγμή που στην τέταρτη περίοδο σημείωσε τα 7 εξ αυτών, σε συνολικά 10 προσπάθειες.

Super League: Η πιο μεγάλη μάχη για τον τίτλο – Τι θέλουν ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (04/05) - Με πλούσια δράση στην Ευρώπη
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (04/05) - «Δέος» για τον Ολυμπιακό
Άννα Κορακάκη: Εκτός τελικού στο αεροβόλο πιστόλι στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Σκοποβολής