Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ: Με Έβανς αντί του Φλόιντ στο ελληνικό ρόστερ

Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ: Τις υπηρεσίες του για τους «πράσινους» θα προσφέρει στις εγχώριες διοργανώσεις(Stoiximan Basket League και Κύπελλο) ο Τζέρεμι Έβανς που πήρε την θέση του Τζεχάιβ Φλόιντ στο ελληνικό ρόστερ

Η ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη έχει οκτώ ξένους παίκτες στο ρόστερ της κι έτσι μοιραία θα πρέπει να έχει πάντα δύο εκτός της λίστας στις εγχώριες διοργανώσεις.

Μέχρι πρότινος ο Τζέρεμι Έβανς ήταν αυτός που δεν αγωνιζόταν στο ελληνικό πρωτάθλημα, ενώ λίγο αργότερα με την προσθήκη του Αμερικανού Γιόγκι Φέρελ οι εκτός Basket League έγιναν δυο.

Και τυπικά όμως πλέον ο 34χρονος φόργουορντ/σέντερ αντικατέστησε τον Τζεχάιβ Φλόιντ ο οποίος θα αγωνίζεται μόνο στην Euroleague, με τον τεχνικό των «πράσινων» να προχωράει στην πρώτη αλλαγή για τη φετινή σεζόν.

Μάλιστα ο Έβανς αναμένεται να κάνει ντεμπούτο στο πρωτάθλημα στην Πυλαία, με τον ΠΑΟΚ (7/11, 17:00).

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»