Λάρισα: Στα «σχοινιά» ο Γαβριήλ

Σε δύσκολη κατάσταση είναι μετά την ήττα της Λάρισας από τον Άρη ο Λίνος Γαβριήλ σύμφωνα με πληροφορίες του Onsports

Ταξίδεψε στη Θεσσαλία χωρίς τον τραυματία, Μίλαν Μιλόσεβιτς, έχασε από το πρώτο δεκάλεπτο και μετά, λόγω τραυματισμού, τον Βλάντιμιρ Ντραγκίτσεβιτς, ο Αρης κατάφερε, όμως, να μείνει όρθιος απόψε, στο κλειστό της Νεάπολης, απέναντι στη Λάρισα, στην εξ αναβολής αναμέτρηση, για την 5η αγωνιστική της Basket League. Κέρδισε το ματς, αγχωτικά, στο τέλος, με 88-84, χάρις την καλή του άμυνα και την αποτελεσματικότητα από τα 6.75 των Δημήτρη Σταμάτη, Μάριο Τσάλμερς. Η επιτυχία αποτελεί το πρώτο θετικό αποτέλεσμα των «κίτρινων», εκτός έδρας , μετά από σχεδόν δύο χρόνια.

Κορυφαίοι για τους νικητές ήταν οι Τσαμάλ Σούλερ (18π., όλους στο δεύτερο ημίχρονο, 2 ασ., 1 κλ.)., Γιάννης Κουζέλογλου (15π., 6 ριμπ., 4 ασ.). Ξεχώρισαν για τη Λάρισα, η οποία κυριάρχησε στις δυο ρακέτες (40 με 21 τα ριμπάουντ), οι Μπράντον Ρας (20π., οι 18 εκ των οποίων στο πρώτο ημίχρονο), Τζέιμς Γουέμπ (15π., 14 ριμπ., 3 ασ.).

Πλέον όπως αναφέρουν οι πληροφορίες του Onsports σε πολύ δύσκολη κατάσταση φαίνεται να βρίσκεται ο τεχνικός της Λάρισας Λίνος Γαβριήλ, μετά τη νέα ήττα της ομάδας του με τις εξελίξεις να αναμένεται να είναι ραγδαίες.